HEDEFLERİMİZ

Dijitalleşen dünyamızda veri, yeni bir para birimi değeri kazanıyor ve hızla büyümeye devam ediyor. Verilerin korunması, yedeklenmesi ve buluta entegrasyonu için her gün yeni bulut bilişim firmalarından veya Amazon, Microsoft ve Google gibi global bulut servis sağlayıcılarından yüzlerce yeni bulut servisi sunuluyor. Firmaların beklenti ve ihtiyaçlarıyla örtüşecek en düşük maliyetli, uyumlu ve yüksek güvenlikli çözümü bulmak ve uygulamak ise giderek zorlaşıyor.

BulutBroker’ın tek odağı kurumsal firmaların verilerinin ikinci adresi olmak ve şirketlerin verilerini çalınma, kaybolma veya bozulma ihtimallerine karşı güvence altına almaktır. Bu hedef doğrultusunda bulut arşivleme, bulut yedekleme ve bulut replikasyon hizmetleri sunar. Firmaların verilerini yedekleyebileceği bulut altyapı hizmetlerini sağlar ve aynı zamanda kesintisiz çalışmaları için replikasyon çözümlerinin uygulamalarını gerçekleştirir.

Herhangi bir kaynaktan (fiziksel arşiv, tape, disk, sunucu, PC veya mobil cihaz) verileri dijital olarak arşivleyebilir, yedekleyebilir veya online(çevrimiçi) replike edebilir. Bunun için alanında lider NetApp, Veeam, Arcserve, Acronis veya Amazon gibi lokal ve global yazılım firmalarının çözümlerini ve hizmetlerini kullanır.

İstanbul ve İzmir’de bulunan veri merkezlerinde kendi bulut donanım altyapısına sahip olmakla beraber; bu altyapının global servis sağlayıcıların altyapıları ile iletişim kurabilmesi için 40 Gbps uluslararası bağlantı hattına sahiptir. İstanbul içerisinde hizmete özel RadioLink hizmeti sunarak kurumsal firmaları BulutBroker veri merkezlerine düşük maliyetle bağlayabilir. Türkiye’de kendi veri merkezlerinden ve kendi donanım altyapılarından sunduğu çözümleri, firmaların talepleri doğrultusunda Global Servis Sağlayıcıların servisleriyle hibrit yapılarla sunabilmektedir.