Hakkımızda

BulutBroker Türkiye’nin Bulut Entegratörü

Türkiye’nin ilk bulut entagratörü olarak tüm bulut ortamlarınızı kendi geliştirdiği “Bulut Kokpit” platformu içinde özgür yazılımlar ile yöneten yeni nesil bir teknoloji şirketidir.

2016 yılında kurulan BulutBroker, Türkiye’nin ilk bulut entagratörü olarak küresel bulut sağlayıcılar ile yerli bulut sağlayıcıları sahip olduğu çoklu bulut yönetim platformu içinde yöneten, yeni nesil bir teknoloji şirketidir. Sunduğu yenilikçi bilişim servisleri ile son dört yılda en hızlı büyüyen teknoloji Bulutistan’nın grup şirketi olarak merkezi Türkiye, İstanbul’da yer alan BulutBroker, Equinix Küresel Bağlantı (Cloud Exchange) Ağı’na Türkiye’den entegre ilk şirkettir. Aynı zamanda bilişim hizmet ihracatını arttırmaya odaklanmış butik bir bulut bilişim ürünleri geliştirme platformudur. Yönetilen çoklu bulut hizmetlerinde derinlemesine uzmanlığa sahip olan BulutBroker, Türkiye ve Avrupa çapındaki kuruluşlara Çoklu bulut yönetim platformu, Devops, CloudOps, PaaS, SaaS konularından yönetilen bulut hizmetleri konusunda uzmanlaşıyor. BulutBroker, Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019 Programı tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi seçilen kardeş şirketi Bulutistan ile birlikte Müşteri İnovasyonuna ve Dönüşümüne Yön Veren Sıra Dışı Servisler ile büyüyor.

 

BulutBroker çok deneyimli ekip arkadaşları ve ekosistem olarak hareket ettiği stratejik çözüm ortakları ile birlikte toplamda 100+ kişilik bir bulut bilişim platformunun buluşma noktası konumundadır.

Bugün kurumsal iş dünyasında sektörlerinin liderleri sayılan 350’nin üzerinde şirket ve Holding, Çoklu Bulut Ortamlarının Seçilmesi, Kurulması, Yönetilmesi, Hibrit modellere dönüştürülmesi yanında Açık Kaynak Kodlu Teknolojiler kullanarak Ar&Ge çalışmalarını BulutBroker ekosistemi ile sürdürmektedir..

BulutBroker Yönetim Kadrosu

Yönetim Kurulu Başkanı

Orçun M. Özalp

Bilkent üniversitesi bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri bölümü ardından Sybase Türkiye/ Profesyonel hizmetler, Koç Sistem / Çözüm ve iş geliştirme...

Bilkent üniversitesi bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri bölümü ardından Sybase Türkiye/ Profesyonel hizmetler, Koç Sistem / Çözüm ve iş geliştirme, Siemens IT / Pazarlama ve iş geliştirme ve Turkcell kurumsal / Gelişen servislerden sorumlu yöneticilik deneyimleri arından Begim Başlıgil ile birlikte kurucu ortak oldu.
Yönetim Kurulu Üyesi

Gökhan Gençtürk

Yıldız Teknik üniversitesi elektrik mühendisliği bölümü ardından Siemens, Fujitsu Technology Solutions gibi şirketlerde üst düzey görevler aldı.

Yıldız Teknik üniversitesi elektrik mühendisliği bölümü ardından Siemens, Fujitsu Technology Solutions gibi şirketlerde üst düzey görevler aldı. BulutBroker’a katılmadan önce ise Xerox’ta Kurumsal Satış ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktaydı.
Yönetim Kurulu Üyesi

Kerem Mutlu

Bilkent üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü ardından özel sermaye (Private Equity) şirketi Ashmore içinde çeşitli yöneticilikler ve sonrasında...

Bilkent üniversitesi endüstri mühendisliği bölümü ardından özel sermaye (Private Equity) şirketi Ashmore içinde çeşitli yöneticilikler ve sonrasında Ak Portföy özel sermaye şirketinde teknoloji şirketi yatırımlarından sorumlu yönetici olarak yönetim kurulumuza katıldı.

Teknolojik İş Ortaklarımız

Göztepe Mahallesi, Begonya Caddesi, No:38 Villa No: A43b, Göksu Evleri Sitesi, Beykoz, 34815 İstanbul / Türkiye

Telefon: +90 850 265 3 265
Eposta: info@bulutbroker.com

© 2021, Bulut Yedekleme A.Ş. – BulutBroker. Tüm hakları saklıdır.