Bulut Yedekleme Hizmetleri

Verilerinizi ikinci bir lokasyonda yedekleyin, işiniz güvende olsun

İletişim İçin Tıklayın

BULUT YEDEKLEME

Veri yedekleme ve kurtarma, artık tüm organizasyonlar için hayati gereklilikte bir disiplinken; çoğu zaman yüksek maliyetli, zor yönetilebilir ve külfetli bir süreç olarak görülüyor. Yedekleme problemlerinin çoğu geceleri yaşanırken, eğer süreci takip eden bir ekibiniz yoksa, şirketler veri kaybı riski ile yüzleşmek zorunda kalarak işlerini geri dönülemez bir noktaya taşıyabiliyorlar.

Bulut yedekleme hizmetleri sayesinde sisteminizi buluta taşıyarak iş yükünüzü azaltır, eski nesil tape teknolojileri yerine güvenilir diske yedekleme teknolojilerine geçiş yapabilirsiniz. Tek bir ekrandan tüm yedeklemelerinizi görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Kısa kurtarma zamanı (RTO) ve düşük kurtarma noktası hedeflerinize (RPO) ulaşabilirsiniz.

Son dönemde özellikle önerilen 3-2-1 kuralı ile verilerinizi yedekleyerek işinizi güven altına alın. 3-2-1 kuralı basitçe aşağıdaki adımları içerir:

Verilerinizin en az üç kopyası olmalı
• Bu kopyalar iki farklı ortamda depolanmalı
Bir yedek kopyalamayı iş yeri dışında tutmalısınız.

BulutBroker yedekleme ihtiyaçlarınızın tüm adımları için çözüm sunmaktadır. Kendi ortamınızdaki yedekleme altyapınızın kurulması için danışmanlık sunar, altyapının kurulumunu sağlar ve uçtan uca yönetilen bir hizmet sunabilir. Uzak bir lokasyona yedeklerinizin gönderilmesi için Türkiye’de kendi veri merkezi altyapısını önerir. Firmaların talepleri doğrultusunda Global Servis Sağlayıcıların servisleriyle hibrit yapılarla sunabilmektedir.

BulutBroker ihtiyaçlarınıza uygun doğru hizmeti sağlamak adına tasarlanmış temel prensipler üzerinde çalışır:

- Tüm müşterilerimiz birbirinden farklıdır, sabit bir çözüm her şirkete uymaz.
- Amacımız IT takımlarınızın üzerinden iş yükünü almak ve yedekleme işlemlerinin iş sürecinizi etkilememesini sağlamaktır.
- BulutBroker başarılı bir yedekleme hizmetinden sorumludur. (anlaşılmış SLA’ler üzerinden)
- Kullandığınız kadar ödersiniz.
- BulutBroker anlaşmaya uygun olarak veri kaybını önlemekle sorumludur.

 

 

Avantajlar

Coğrafi Yedekli

Diske Yedekleme

Güvenli

Maliyet Tasarrufu

Ölçeklenebilir