Bulut Arşiv Hizmetleri

Verilerinizi şifreleyerek saklayalım, disk maliyetlerinizi düşürelim

İletişim İçin Tıklayın

BULUT ARŞİV

Her sene o güne kadar üretilen dijital veri kadar bilgi üretilerek dünyada toplam saklanan veri iki katına büyüyor. İşletmelerin ürettikleri veriler de benzer hızla artarken, yasal olarak saklanması zorunlu olan verilerin boyutu da eksponansiyel olarak artıyor. İş uygulamalarının ürettikleri işlem kayıtları, dokümanlar, ses kayıtları, video kayıtları, XML verileri, müşteri bilgileri gibi verilerin saklanması için gerekli altyapı ihtiyacı artıyor, IT yöneticileri maliyetleri iyileştirme ve operasyonel verimlilik artışı beklentilerini karşılamak için çalışıyorlar.

Bulut arşiv çözümü verilerin şifreli olarak herhangi bir sistemden veya depolama altyapısından alınmasını ve arşivlenmesini sağlar. Arşivlenmek istenen veri işinizde anlık olarak ihtiyaç duyabileceğiniz verilerden oluşabileceği gibi genellikle iş kritik olmayan düşük öneme sahip ancak saklamak zorunda olduğunuz verilerden de oluşabilir. Bu çözüm üç farklı yöntemle sağlanabileceği gibi bu üç yöntem entegre bir şekilde de sunulabilir.

Sıcak Arşiv

Günlük iş hayatında anlık olarak ihtiyacınız olabilecek verilerin arşivlenmesini sağlar. Saniyeler içerisinde bu verilerinize erişebilir ve kullanabilirsiniz. Bu şekilde en hızlı erişilmek istenen verinin büyüklüğüne göre bulutla birlikte işletmenin lokasyonuna fiziksel bir donanım ve/ya yazılım da konumlandırılabilir.

Standart Arşiv

Sürekli erişim ihtiyacı olmayan ve klasik yöntemlerle saklanma maliyeti yüksek olan verilerin arşivlenmesini sağlar. Dakikalar içerisinde bu verilerinize erişebilir ve kullanabilirsiniz. Sizin için bu veriler şifreli olarak Türkiye’deki Bulut Broker veri merkezlerinde saklanır. Bulut Broker veri merkezleri uluslararası bilgi güvenliği sertifikalarına sahiptir.

Soğuk Arşiv

İşletmelerin genellikle kamu ve regülasyon kurumlarının yasal zorunlulukları sebebiyle saklaması zorunlu olan verilerin arşivlenmesini sağlar. Bununla birlikte yüksek boyutlu video veya ses kayıdı gibi saklanma maliyeti yüksek verilerin daha düşük maliyetli global veri merkezlerinde arşivlenmesi de sağlanabilir. Bu verilere erişilmesi saatler içerisinde sağlanmaktadır.

 

 

Avantajlar